Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

3 boyutlu futbol maçı canlı yayını yapıldı

3 boyutlu yayınİngiltere’de futbol ligi yayınlarını yapan Sky Sports kanalı uzun süredir üzerinde çalışmalar yürüttüğü 3 boyutlu televizyon yayınını geçtiğimiz günlerde kendi seçtiği 9 ayrı barda yayına koydu. 2008 yılında bir rugby maçı BBC televizyonu tarafından 3 boyutlu olarak yayınlanmış, izleme teknolojisi günümüzdeki kadar gelişmediğinden çok rağbet görmemişti.

Geçen 2 yılda yaşanan teknolojik gelişmeler ve Avatar gibi başarılı 3 boyutlu sinema filmleri 3 boyutlu yayına ilgilerin yeniden çevrilmesine neden oldu.

3 boyutlu yayın teknolojisindeki teknik gelişmeler ve 3 boyutlu yayınları üstün kalitede gösteren televizyonların da artık denenmeye başlamasıyla bu yayın türü sinema perdelerinden evlerimize girmeye hazırlanıyor. Sky Sports kanalı tarafından canlı yayınlanan Arsenal-Manchester United maçı yayını yapan 9 barı dolduran izleyicilerle özel gözlüklerle izlendi. Sky Sports kanalı Nisan 2010’dan itibaren sadece 9 barda değil tüm evlerde 3 boyutlu canlı maç yayını yapmaya hazırlanıyor.

2010 Dünya kupasının da çekimlerinin 3 boyutlu yapılacağı ve 3 boyutlu yayını sunabilen televizyon kanallarından 3 boyutlu olarak yayınlanacağı açıklandı.

Yoruma kapatılmış.