Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Bing’in Google’ı Geçebilmesi İçin Fikir

Microsoft’un yeni çıkartmış olduğu Arama motoru Bing şüphesiz Google’ı geçebilmek için büyük bir çaba sarf ediyor. Ama şu bilinen bir gerçek ki Google kesinlikle arama motoru piyasasının değişmez 1 numarası konumunda ve buda uzun yıllar böyle sürer. Amerikalı bir zengin Bing’in Google’ı nasıl geçebileceği konusunda oldukça ilginç bir fikir ortaya attı.
Fikir her ne kadar Legal olmasa da akıl kurcalayıcı. Cuban’ın ortaya attığı fikir şöyle; Microsoft Dünyanın en büyük 1000 web sitesine google arama sonuçlarından çıkması şartıyla 1 milyon dolar gibi bir ücret teklif edecek. Bu web siteleri de google arama sonuçlarından çıkacak
yani google aramalarında gözükmeyecek.

Bunun karşılığında ise web sitesi sahipleri 1 milyon doların sahibi olacak. Peki bunun bing’e faydası nasıl olacak? Aslında cevabı çok basit. Google’da aradığını bulamayan kullanıcılar doğal olarak aradıklarını bulabilmek amacıyla başka bir arama motoruna yönelecek. Google’a alternatif olan ve eli güçlü olan piyasadaki arama motoru bing. Kullanıcılarda google’da bulamayınca bing’i tercih edecekler ve bing kullanım oranı bir nebze artmış olacak.

Yoruma kapatılmış.