Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Eyyvah Eyvah


Ata Demirer ve Demet Akbağ’ın başrollerini oynadığı Eyyvah Eyvah filmi geçtiğimiz hafta seyircileri ile buluştu. İlk hafta sonunda Zülfü Livaneli’nin Veda adlı filmini geride bıraktığı söylenen film Trakya ve Batı Ege insanını sahneye taşıyor.

Şarkıcı olmak isteyen genç bir Trakya delikanlısını konu eden filmde, Ata Demirer ve Demet Akbağ dışında, Ezel dizisindeki Serdar rolü ile gündeme gelen Salih Kalyon, Geniş Aile dizisinin babaannesi Tanju Tuncel, Küçük Kadınlar dizisinin Eylül’ü Özge Borak Şakrak ve Fadıl Fıdıllıoğlu karakteri ile tanıdığımız Bican Günalan rol alıyor.

Filmin çekimleri esnasında başrol oyuncuları Akbağ ve Demirer tarafından kendiliğinden gelişen tatlı tatlı şarkısı ise en çok dinlenenler listesine girdi bile.

Filmin çekimleri Bozcaada ve Çanakkale’nin Geyikli beldesinde yapılmış. yönetmen Hakan Algül.

Ata Demirer’in gösterilerini izleyenler Trakya ve Kuzey Ege şivesine ne kadar yatkın olduğunu bilirler, Demirer yine bu bölgelerde yaşamış olmanın da avantajıyla yeteneğini döktürerek hoş bir film ortaya koymuş. Büyük beklentilerle gitmeyenlerin yeterince memnun kaldığı filmde, küfürsüz komedi yapılabildiğinin gösterilmesi de hoş olmuş.

Yoruma kapatılmış.