Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Facebook Farmville Oyun Hileleri

Son zamanların en büyük sosyal paylaşım ve arkadaşlık sitesi olan Facebook çıkarttığı oyunlar ile kullanıcılarına büyük eğlence olanakları sağlıyor. Bu oyunlardan Bir tanesi de Farmville. Farmville kullanıcılar tarafından en çok beğenilen oyunlardandır.

Adeta çıktığı günden bu yana herkes tarafından oynanan ve adeta bağımlılık yapan mükemmel bir oyundur. Ben de dahil olmak üzere bir çok kullanıcı tarafından oynanıyor 🙂 Tabi bazı özellikler oyundan insanı soğutabiliyor. Örneğin tarlayı ekerken adamın çok yavaş hareket etmesi gibi 🙂 Bunun için oyunun bazı hileleri mevcut. Daha doğrusu hile de değil aslında sadece mantık yürütülerek ortaya çıkmış bir bilgi. Çiftçinin daha hızlı tarla ekip,biçmesini istiyorsanız öncelikle çiftçimizin etrafına çit örüyoruz.
Çiftçi çitlerin arasından çıkamayacak şekilde. Böyle olunca çiftçi oradan çıkamadığı için tüm işleri çitler arasından yapıyor. Böyle daha hızlı ekme biçme işlemleri yapılıyor. Bir diğer hile ise hızlı bir şekilde Exp kasma hilesi. Tarla ekerek ve tarladan mahsül toplayarak sadece belirli sayıda exp puanı alabiliyorsunuz. Ekip silme yöntemiyle daha fazla exp kazanabilirsiniz. Mesela en ucuz mahsül olan herhangi bir şey örneğin kabak ekiyoruz tarlaya ekmekten belirli bir exp kazanıyoruz. Daha sonra da tarladaki mahsülü siliyoruz bu mahsülü silerken de belirli bir
exp kazanıyoruz sonuç olarak 2 kez exp almış oluyoruz 🙂

50 yorum

 1. FATİH DİNÇER dedi ki:

  100 COİNS LİK SAMAN BALYASI ALIP SATIN 5EXP KAZANIRSINIZ

 2. furkan dedi ki:

  şifresini istiyorum

 3. admin dedi ki:

  Neyin şifresini istiyorsunuz acaba?

 4. Alper dedi ki:

  Sanırım Oyun Mahkeme tarafindan kapatildi

 5. çiler kesman dedi ki:

  ya hani böyle 2 saat yada daha fazla bekliyoruz ya bunu beklememk için bir şifre varmı yada yöbtem

 6. admin dedi ki:

  Maalesef öyle bir şifre yok.

 7. mert dedi ki:

  bennnn şifre istiom mantık dii

 8. mert dedi ki:

  hem 12 st 2 gün falan b ekilon çok sıkıcı hemen barii 15 dk olsun yhaww

 9. admin dedi ki:

  Mert bey bu önerinizi oyun yapımcılarına sunmak gerekir 🙂 Hem eğer 15 dakikada olsaydı herşey o zaman zevki olmazdı 🙂

 10. kerem dedi ki:

  arkadaşlar ben farm ville şifresi arıom 23 lwlim hile bilen varmı

 11. oolcay dedi ki:

  ben 31 level geldim hala bu oyunun şifresi hilesi yok mantığını kullanman lazım iyikide yok zaten

 12. mert dedi ki:

  şifresiiiiiiii karrdeşiiiimmmmm

 13. maraz çocuk dedi ki:

  ben 54 levellik biriyim bu oyunun hilesi yokmu fv hilisi para hilesi ve xp hilesi ne olur yardım edin

 14. ates dedi ki:

  ya arkadaşlar ben 12 lvl oldum inek fabrikası hala fv parası ile o nasıl coins olacak bilionuzmu xd

 15. umutcan dedi ki:

  bn paar hilesi ve ex hilesi var bn biliyorum=) cok kolay 54 lwlim 44 gercekpara 1.000000 liram var normal para olarak çok kly abiler yha bunu yapamayan yz da sollim hilesini hahhahahaha=) yrm bekliyorum aama

 16. umutcan dedi ki:

  bn blyorum yrn gir solerim burayada yorum atıım ztn bnde para vın gzr:F

 17. Oktay dedi ki:

  ben oktay farm villede 31 levelim ben paramı biryerden arttırabilirmiyim ama ekmeden birşey yapmadan yada şifresi var mı.Bu oyunda illa level atlamam da gerekiyo bunun için istediğin levıl olma bir durumu olabilir mi.

 18. mert dedi ki:

  ates inek ahırı alabılmem için en az 8 arkadsın olacak kardesım

 19. mert dedi ki:

  umutcan sole bakım hılesını

 20. mehmet dedi ki:

  maraz çoçuk ben kaç gündür hile arıom ama hile hiç yok boşuna kendini yorma

 21. [ADMİN] dedi ki:

  ARKADAŞLAR BU OYUNDA BİR HİLE SÖZ KONUSU DEĞİLDİR LÜTFEN HİLE ARAMAKTAN VAZ GEÇİN…

 22. hale dedi ki:

  peki yha puan kazandırma hilesi falan da düşünürmüsünüz????

 23. pınar dedi ki:

  ARKADAŞLAR HALE’NİN DEDİĞİ GİBİ BİR HİLE VAR.SADECE BÜTÜN EKTİKLERİNİZİ SATMANIZ GEREKİYOR BUNU YAPMAK İÇİN 51.LEVEL’DE OLMAK GEREKİYOR.VE SONRA HER ARKADAŞINIZA GİDİP HEPSİNİN BAHÇESİNE GİDİCEKSİNİZ.HEPSİNİN BAHÇESİNDE 15 DK DURACAKSINIZ.SONRADA BAHÇENİZE GELİP BÜTÜN PARANIZI HARCİYACAKSINIZ.BU SIRADA 52.LEVEL’E GEÇECEKSİNİZ.VE PUANINIZ 1.000000 KAT YÜKSELECEK!!…HADİ İYİ ŞANSLAR ARKADAŞLAR:)

 24. selin dedi ki:

  bu oyun eksik.insan figürlerinin de olması gerekiyor.yoksa çok yavan.

 25. Furkan dedi ki:

  hilesiz hiç bi halt yiyemiyomusunuz. utanmasanız yemeğide ağzınıza hileyle istiyceksiniz

 26. ßy ßuraq dedi ki:

  Sa Arkadaşlar SpeedXP adlı hilemizde 4 günlük Örneğin enginarı yaklaşık 1 günde alabiliyoruz.. fakat bu hile bilgisayarımızı zarar verebilir.

 27. ßy ßuraq dedi ki:

  SpeederXP özür dilerim

 28. can dedi ki:

  arkadaşlar oynayın çaba gösterin kazanın ben şimdi 21 leveldeyim çaba göstererek

 29. admin dedi ki:

  @ßy ßuraq
  Unutmamak Gerekir ki Burak Arkadaşımızın Verdiği Program Kesinlikle Sisteminize Zarar Verir. Programdan Kısaca Bahsetmek Gerekirse:
  Program İşlemcinizin kendini aşarak aşırı yüksek performansta çalışmasını sağlar. Fakat fazla performans nedeni ile işlemciniz ve diğer parçalarınız daha fazla ısınacaktır.

 30. YAVRU KURT dedi ki:

  YHA BÖLE SENİN DEDİĞİN GİBİ YAPTIM AMA COK FAZLA XZP GELMEDİ

 31. melih dedi ki:

  herkes şifresini istemek zorunda bütün siteleri dolaştım hiçbirinde yoktu ama artık bulmak zorundayım !!

 32. ßy Kesh dedi ki:

  1 – Farmville Türkiye Hasat Programını indirin
  2 – Oyunucunuzu saman balyaları arasına alın
  3 – Tarlanızın belirli bir kısmını silin sildiğiniz yere hay bales alın 100 coins’lik sürekli alın sonra satın ( 1 hay bales = 5 Xp 1400 hay bales = 7000 xp 140.000 coins harcamış olursunuz ama 1 level atlamışta olursunuz) hafta içi para biriktirin c.tesi pazarınızı hay bales alıp satmaya harcayın ( Level 42 😉 ))

 33. serhat dedi ki:

  By Kesh. ben hay bales aldım 500-600 tene ama 1 level atladım ama satması cok sor sıze onermem.

 34. gökcan dedi ki:

  çiler sana diyom dinlee hepsi oku noktalarına değineceğiz.

  Bu oyundaki amaç tarlanızı ekip biçerek para kazanmak ve bu paraları harcamaktır.

  Farmville Nasıl Oynanır

  Farmville Para kazanmak ve oyun içindeki araçlar: Para kazanmaya başlamak için en başta tarlanızı oluşturmanız lazım. Bunun için en başta Plow Tool seçin ve alanlar oluşturmaya başlayın. Oluşturduğunuz tarlalar kahverengi olacaktır. Bu durumdayken ekmeye başlayabilirsiniz.

  Plow tool tarla oluşturmaya yarar. Hemen sağındaki

  Delete Tool ise varolan eşyaları ya da tarlaları silmeye yarar.

  Plant/harvest tool ise ekip biçmek içindir.

  Plant tohum ekmek ve de harvest toplamak anlamına gelir. Ekime hazır tarlanız yoksa bu araç ile tarlanızı yenilersiniz. Sonra hazır olan tarlayı bu araçla tıklarsanız, tohum satın alma ekranı yani market çıkacaktır. Buradan en uygun tohumu alıp ekeceksiniz. Tohum çeşitine göre 4 saat, 12 saat 1 gün bekleyecek ve o süre sonunda olgunlaşan meyve ve sebzeleri toplayacaksınız. Bu sayede para kazanacaksınız.

  Oyun içindeki araçlar ve özellikler: Yukarıda yazdıklarım dışında market butonuna basarsanız çeşitli ağaçlar satın alabilir, dekorasyon ürünleri satın alabilirsiniz.

  Seeds= Tohum,
  Trees=Ağaç,
  Animals= Hayvanlar,
  Buildings=Binalar,
  Decoration=Dekor,
  Expand= ise genişleme anlamına gelmektedir.

  Buradan alacağınız ağaçlar da size para kazandırabilir. Hayvanlar da aynı şekilde. Binalar ve dekorlarla para kazanamazsınız. Sadece XP yani tecrübe puanı kazanırsınız. Expand ile de tarlanızın boyutunu büyüterek daha çok para kazanabilirsiniz.

  Bunun dışında oyun içinde gelen görevleri ACCEPT butonu ile kabul edebilirsiniz. Böylece diğer tarlalara yardıma gidersiniz. Birazcık para ve XP kazanırsınız.

  Expand ile de tarlanızın boyutunu büyüterek daha çok para kazanabilirsiniz.Bunun dışında oyun içinde gelen görevleri ACCEPT butonu ile kabul edebilirsiniz. Böylece diğer tarlalara yardıma gidersiniz. Birazcık para ve XP kazanırsınız.

  Farmville Level Atlama= Farmvillede Level Atlama oynadığınız bölümün yanındaki rakamların üzerine geldiğinizde diğer bölüme geçmeniz için ne kadar puana ihtiyacınız vardır yani xp ye burda dikkat edeceğiniz nasıl çok xp alınır mesela tarla yapmak size 1 xp kazandırır ve bazı ektikleriniz mesela kırmızı biber 2 xp kazandırır şimdi o zaman ne kadar çok tarla yaparsak o kadar çok xp kazanırız bunun içinde böğürtlen ekmenizde fayda var 2 saatte hasat toplarsınız yani 2 saatte bir tarla yaparsınız ve xp leriniz hızlı yükselir ve hızlı level atlarsınız.

  Hile nasıl Yapılır ? bu sorunun cevabı en son anlattığım satırda saklı. Herkes Neden bir oyun için hileye başvurur bunu da anlamış değilim. Arkadaşlarınızdan daha iyi olmanız bu oyunu daha iyi oynuyor oldugunuz anlamına gelmez ancak kendinizi kandırırsınız. Facebook farmville hilesi aramayı bırakın sadece yukarda yazılanları okuyarak hile olmadan da daha verimli oldugunuzun farkına varacaksınız.

  Farmville Püf Noktaları
  Farmville Arkadaş ekleme: Bu Oyun Facebook kullanıcıları arasında hızla yaygınlaşmaktadır bunun nedenide oyunun püf noktalarıyla ilgili, şimdi bakalım bu oyun neden hızla yaygınlaşıyor, oyunun zevkli olmasını bir kenara bırakacak olursak 1. nedeni oyunun içerisinde arkadaşlarını davet etme diye bir yer var peki arkadaşını davet edince ne oluyor? bunun birçok faydası var gün içerisinde davet ettiğin kişinin tarlasını ziyaret ettiğinde 20 altın ve 5 xp kazanırsın hem maddi kazanç elde edersin hemde xp toplayarak levet atlamada (bölüm geçmede) faydası olur, eee bu kadarcık tarlayla ne kadar ekip biçeceksin bir yere kadar değilmi işte burdada yine arkadaş eklemenin faydasını görüyorsun, 8 arkadaş eklediğinde 10.000 altın karşılığında tarlan 12×12 den 14×14 e büyüyor daha çok ekme ve daha çok kazanma şansı senin için sonra 10 kişiye çıkardığında arkadaş sayısını her dolaştığın arkadaşta hem altın hem xp hemde kazan ve tarlanıda 16×16 ya büyüt eee işin içine hırta girdimmi işte bu oyun bu nedenle çok ama çok hızlı yaygınlaştı.

  Farmville Ağaç ve Hayvanlar: Şimdi Marketten Ağaç ve Hayvan ekleyerek bunlardan 1 -2 3 günde verim almanız mümkün 1 kere para ödeyeceksiniz ve size düzenli olarak gelir getirecek ama siz bunlara para harcamak istemiyorsunuz para harcamadanda bunlara sahip olmanız mümkün biraz yardımlaşma ile bunu çözebiliriz, Burda freegifts seçeneğini kullanacağız buradan oyundaki puanlarınıza göre kilitleri açılmış olan ağaç hayvan dekarayon ürünlerinden listenizde bulunan kişilere hediye edebilirsiniz onlarda size ederek para harcamadan gelir elde edebilirsiz vede çifliğiniz için dekarasyonlar yapabilirsiniz.

  Farmville Sebzeler: Sebzelerdeki püf noktalarına baktığımızda burada bize uygun saatleri seçerek ektiğimiz sebzeleri çürütmemeye özen gösteriniz, ayrıca kısa sürede ürün veren çilek, böğürtlen, bal kabağı gibi ürünlerden ekmenizde size hızlı para ve xp kazandıracaktır, akşam yatarken ise genelde 12 saatlik ürünlerden ekmeniz tarlanızın sürekli çalışmasına ve size kazandırmasına fayda sağlar.

  Farmville Madalya görevleri nasıl yapılıyor,

  Aynı görev için 4 aşama ve madalya mevcut.Mavi madalya alınca o görev bitiyor. Her madalya alışında XP ve coins kazanıyorsun.

  1. Arkadaş Ekleme Görevi (Kişi ekleme 8 de ve 10 da tarla büyür.sonrası açık değil ama yinede çok kişi eklemek lazım)
  2. Arkadaş Tarlasına Yardım Görevi (ekrana gelen arkadaşlara yardım etme sayımız)
  3. Para Kazanma Görevi (biriktirdiğimiz para)
  4. Para Harcama Görevi (marketteki harcama tutarımız)
  5. Tarla Hasat Görevi (Toplamdaki tarla hasadı)
  6. Ağaç Hasat Görevi (Toplamdaki ağaç hasadı)
  7. Hayvan Hasat Görevi (Toplamdaki hayvan hasadı ile ilgili)
  8. Bina alma Görevi (Ana binalardan alıp ilgili sayıya ulaşmaya çalışıyoruz)
  9. Dekorasyon Malzemesi Alma Görevi (çitler,yayık,havuz v.b alıp ilgili sayıya ulaşmak)
  10. Hayan Yardım Görevi (Arkadaşlarının ana sayfasında görürsen Adopt Yapıp kazanabiliyorsun)
  11. Tarla Resim Çekme Görevi (Değişik arkadaşlarının tarlalarının resmini çekmek)
  12. Değişik Ürünler Hasat Etme Görevi (17 değişik ürünü ekip hasadını yapmak)
  13. Değişik Ağaçlar Hasat Etme Görevi (15 değişik ağacı ekip hasadını yapmak)
  14. Değişik Hayvanlar Hasat Etme Görevi (8 değişik hayvanı tarlaya koyup hasadını yapmak)
  15. Hediye Kutusu Görevi (Gelen hediyeleri saklayıp belirli sayıya ulaşınca madalya verir.)

  Buraya kadar oyunu genel hatlarıyla anlatmaya çalıştım. Bir çok kişi Facebook FarmVille Hileleri adı altında arama yapıyor. Farm ville altını paraya dönüştürme, Farmville para hilesi, Farmville altın hilesi, Farmville ağaç hilesi, Farmville ev hilesi, Farmville hayvan hilesi, Farmville tarla hilesi, Farmville çok para kazanmak istiyorum gibi bir sürü arama mevcut. Elbette her oyunun hilesi vardır. Ama bu oyundaki amaç hem sizi facebooka bağlamak hemde paypal aracılıgı ise sizden para koparmak.

  Oyun içinde iken “Get More Farm Coins” tıkladıgınızda karşınıza Aşaıdaki gibi bir görüntü gelecek. İşte buradan ne kadar para istiyorsanız alabiliyorsunuz ama belli bir ücret talep ediyorlar tabiki sizden. Bu yolla hekesden önde olmak için satın alanlar var. Ama size önerim bir oyun için gidipte böyle şeylere başvurmayın…

  Ben size işin hilesini anlatayım ne kadar çok arkadaşınız varsa o kadar çok paranız olur. Nasıl mı her arkadasınızın alanına giderek +20 coins ve 5 XP kazanırsınız. gün içinde bunu 2-3 defa tekrarlama imkanına sahipsiniz. Hem levelinize katkı sağlar hemde extradan Altın kazanırsınız. Farmvillenin diğer bir hilesi ise Expand seçeneği Expand ile daha büyük bir alana sahip olursunuz bu da daha çok ekip daha çok kazanç demek. Farmville hilesinin 3. yöntemi ise şu az sürede çok hasat yani tutup 4 günlük bir meyveyi diktiginizde sonradan getirisi fazla olsa da level atlatırken sizi yavaşlatır. Tarlanızın bir kısmını 4 günlük dikin diğer kısmını ise 2 saatlik ,12 saatlik ,8 saatlik gibi dikin ve aradaki farkı kendiniz de göreceksiniz…

  Hayvanları Sabitlemek
  Farmville de Hayvanların hareket etmemesini sağlamak için hayvanın üstüne gelip sağ tıklayıp stay e tıklamanız gerekmekte stey yapyığınızda Hayvanlarınız hareket etmeyecektir.. Bir Başka Deyişle Hayvanın üstüne sağ tıkladığınızda Stay yazısını görmemeniz gerekmekte Allow Walk yazısı görünmesi gerekiyor.

 35. gökcan dedi ki:

  çok bilgiliyim 94 lvl yim

 36. hayrullah dedi ki:

  hemen hile istiyorum

 37. sude naz dedi ki:

  ben 6levelim

 38. huseyin dedi ki:

  bn 73 lwlim arklar ama hiç hilesi yok bu oyunun; bu yuzden kendinizi bosuna yormayın arklar bnden solemesi hadi k.i.b

 39. ADANALI BABA 2000 dedi ki:

  BEN 12 LWLİM BU OYUNDA HİLE VAR AMA KİMSE SÖYLEMEZ ÇÜNKÜ BİR KİŞİDEN BÜTÜN DÜNYAYA YAYILABİLİR VE BUNU OYUNUN KURUCULARI ASLA VEASLA istemez ancak bu oyunu icat eden bu şifreyi bilir ve kullanır

 40. ADANALI BABA 2000 dedi ki:

  ve baKIN KENARDA TÜM HAKLARI SAKLIDIR YAZIYOR

 41. adımı yazarsam size zarar geLirxD dedi ki:

  OKUYUN HİLE OLUYORRR….!!
  Selamün Aleyküm
  ARKADAŞLAR BU OYUNUN ßİR hiLesi var..
  ßunu sizle paylaşmak istiyorum ve de oluyor ßaşkasının tarlasını da ßen Topluyorum aMa ona girdiginde ektigi şey yerinde oluyor ona para vermiyor ona görünüş olarak kalıyor sen ise ondan önce davranarak sen alıyorsun vede para senin oluyorr…
  ßunu nasıL yapçak olursak
  1.Arkadaşlarımızın olmuş olan tarlasına gidiyoruzz ßiraz ßekliyoruz daha sonra ise internet kablosunu çekiyoruzz internet gidince de kendi tarlamıza tıklıyoruz ve de ßiraz ßekliyoruzzz daha sonra ise olan ürünlerimizin üstüne tıklayan aynı kendi tarlamız mış gibi toplayın hiç farkı yokk eger xp istioyrsanız da tekrar alanını düzeltin ve internetin kablosunu takın bi sayfayı yenileyin yani f5e basın daha sonrasonda paramız degişmiş ve exp kasmış oluyoruz fakat arkadaşının tarlasını 1 kere topluyorsun eger o arkadaşının tarlasını başkası toplamış ise sana para gelmezzz eger arkadaşın kendisi de girse o ürünlerden bişi yararlanamaz eger sende tanımadıgın kişileri ekleyin ki daha cok arkadşınız olur vede siz toplarsınız herkez yapar unarım bu hileyi ………
  ßu arada .lewel im 99 artık oyun sıktı beni başka oyunlarda başka hileleri de paylaşmak üzere görüşürüz..k.i.b
  ßy hacker ….. adımı yazmıyayım eklerseniz tanımadıgım için size de zarar gelir bunu paylaşın ki herkez ßilsin ßunu paylaşmak taki amacım onun artık cıgıgı cıktı farmviLLe oynayan herkez biilsin bunu arkadaşlar hadi ii Günler her türlü oyunun hilesini bulurum… her oyunun ßir acıgı bulunurr..^^ işaretimdir bu xD^^

 42. can can dedi ki:

  ben daha 100 şaka deyil inanmıyosanzın ekleyim beni fotosunu çepip göndereyim size

 43. ben76 lewel deyim.

 44. ben 76 lewlim.

 45. mustafa dedi ki:

  ulan oyun yapıyorsunuz niye hile olmuyor hilesiz oyun olurmu

 46. artvinli dedi ki:

  ulan hilesiz oyun olurmu yaaaaaaaaaaaaaa ?

 47. can dedi ki:

  ya bu oyunun bir şifresi olmalı 23 levalım ama tarlam çok büyüyünce zor topluyom araç gereçler var ama benzine para mı yetiyor kardeşim

 48. hasan dedi ki:

  farm ville

 49. isak dedi ki:

  famvill

 50. ömer dedi ki:

  admın bey para kazanma hilesi yokmu bu sitede?