Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Facebook Yeni güvenlik Önlemleri Alıyor.


Gün geçmesin ki Facebook yolu ile yapılan siber-zorbalık haberlerini duymayalım. Hukukçular ve emniyet güçlerinin bile suçluları yakalamak için kullandığı sanal platformda gizliliğimiz gerçekten mümkün mü? Eğer birisi sadece arkadaşlarına göstermek istediğin çok özel bir fotoğrafı heryerde yayınlasaydı ne yapardık ?

Facebookta güvenliği sağlamakla ilgili sorular kullanıcılar, anne babalar, eğitmenler, hukukçular ve emniyet görevlileri tarafından sorulup dururken, Facebook yeni tasarlanan bir güvenlik merkezi üzerinde çalışıyor.

Facebook’un resmi basın açıklamasına göre 400 milyon kullanıcının güven içinde olduğundan emin olmak için salı günü bir uygulama başlatıldı.

Facebook güvenliğinden sorumlu ekibin başı olan Joe Sullivan’ın bildirdiğine göre Facebook artık daha emniyetli bir yer. Sullivan “Güvenlik bizim birinci önceliğimiz, kullanıcıların güvende olması için ve yasa uygulayıcılara yardımcı olmak için daha anlaşılır ve temiz arayüzler yarattık diyor.

Yeni güvenlik merkezinde gizlilik seçeneklerinin detaylı olarak anlatıldığını, güvenlik sorunu ile karşılaşılacağında ne yapılması gerektiğini, kullanıcı engellemenin detaylarını, hakaret ve küfüre maruz kalınca yapılacakları da blogunda kısaca anlatmış.

Konu ile ilgili kullanıcı yorumlarında ise, büyük çoğunluğun hala kendini güvende hissetmediği, yardım merkezinin yetersizliğinden bahsedilirken, yine de Facebook’tan vazgeçemediklerini yineliyorlar.

Yoruma kapatılmış.