Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Farmville Facebook’tan Ayrılıyor mu?

Facebook üzerinden oynanan başta Farmville olmak üzere bir çok oyunun geliştiricisi olan Zynga’nın Facebook’tan ayrılarak kendi sosyal oyun networkunu açacağı konusunda söylentiler Amerikan PC World teknoloji sitesinde yayınlandı.

Zynga Facebook’ta bulunan pek çok popüler appsin sahibi. Zynga’nın Farmville, Mafia Wars, Petville Facebook’ta bulunan en çok kullanılan aplikasyonların başını çekiyor. Zynga, MySpace, MSN ve IPhone için de oyunlar geliştiren bir şirket durumunda.

Söylentilere göre Zynga ve Facebook arasında bir gerilim yaşanmış. Oyunlarda satışı yapılan kredilerle ilgili olduğu ve Facebook’un kazanılan gelirin yüzde 30’unu almasının neden olduğu bildirilen bu problemlerden sonra Zynga’nın oyunları kapatacağı söylenmekte.

Zynga’nın bu yaklaşımına ise Facebook oyunların bildirimlerini kapatabileceğini söyleyerek karşılık vermiş. Zynga’nın planı ise halihazırda Farmville.com üzerinden oyunu devam ettirmek.

Ancak bazı kaynaklar ise Zynga ve Facebook’un birbirleri için biçilmiş kaftan olduğu ve Zynga’nın oyunlarını Facebook sayesinde bu kadar bilindir yaptığını dile getirriyor.

Yoruma kapatılmış.