Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Farmville Mahkeme Kararı İle Engellendi – Kapatıldı

Dünya üzerinde bir çok kullanıcı sayısına sahip olan,ülkemizde de en çok oynanan oyunlar arasında olan Facebook Farmville Oyunu Mahkeme Kararı ile Kapatıldı. Evet yanlış duymadınız Sadece bir oyun olan
kesinlikle hiçbirşey paylaşımı yapılmayan,küfür,yasa dışı birşeyler bulunmayan Farmville oyununa erişim mahkeme kararı ile engellendi.

Sabah oyunuma bakmak için girdiğimde gözlerime inanamadım.
Çünkü hiçbir kötü yanı olmayan bu oyunun kapatılması için bir sebep bulamadım. Daha önce de akıllı.tv,Last.fm,myspace gibi yerleri de kapatan Mahkeme şimdi ise Farmville oyununa erişimi engelledi.
Engelleme sebebini benim merak ettiğim kadar bir çok kullanıcı da merak ediyor. Henüz bu engelleme konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

4 yorum

 1. elif dedi ki:

  yuhh yani diyorum.tek kafa dağıtma oyunumuz tek zengin olma umudumuz da engellendi yani.bu kadr kötü bağımlılık yapan oyunlar varken hatta bunlar yüzünden insansar günlerce pc başından kalkmayıp ölüme sürüklenirken olan bizim oyunumuza olmuu valla pesss yani.bize kalan yine hayl kırıklığı:)

 2. elif dedi ki:

  bakk sinirimi hala almış değilimm tekrar tekrar yuhhhhhhhh:(

 3. CaSo dedi ki:

  Poker oyunununda sahibi aynı firma olduğundan o firma engellenince farmville de gitmiş oldu…

 4. admin dedi ki:

  Ne yazıkki elimizden gelen ya DNS değiştirerek oyuna girmek yada zamana bırakıp mahkeme kararının kalkmasını beklemek. Erişimin engellenme sebebini aşşağıdaki linkten okuyabilirsiniz 🙂

  http://www.yarismak.com/farmvilleye-erisim-neden-engellendi.html