Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Farmville’a Rakip: FrontierVille

Hızla büyüyen sosyal paylaşım siteleri oyunlarına imza atan Zynga, Facebook ve Yahoo bağlantıları ile iyice güçlendi ve yeni bir oyuna adım attı. FrontierVille isimli bu oyun bugun internette tanıtıldı.

Oyun tasarımcısı Brian Reynolds tarafından geliştirilen yeni oyun, Farmville gibi diğer oyunların değişik bir tekrarı. Oyunun ana temasını vahşi Batı oluşturuyor.


FrontierVille ağaçsız kırsal bir kesimde oynanan Farmville gibi değerlendirilebilir.

Kullanıcıların ana görevi çölü evcilleştirmek olan bu oyunda zamanla modern bir şehir geliştirilmesi gerekiyor. Oyun ilk gününde bir diğer popüler oyun olan Hazine adası kadar oyuncu toplamış durumda.

FrontierVille’de tek bir oyuncu tarafından çeşitli karakterleri yönetme özelliği ile diğer oyunlardan ayrılıyor. Bir çok karakterin bir arada yönetilip bir aile oluşturulması sağlanıyor. Doğa şartları ile mücadele sonucu üreticilik yapılması amaçlanıyor.

Ana karakter, eşi ve aileye zamanla katılan küçük çocukların büyümesi de oyunla eş zamanlı ilerliyor. Görevler aile üyelerine dağıtılabiliyor.

Çölde evcilleştirilen alanlarda bitki ve ağaç yetiştirilebiliyor. Tohum fide ve ağa satın alınabiliyor. Komşular birbirlerine tarla işlerinde yardımcı oluyor. Yetiştirilen ekinler para ve yiyecek kazandırmanın yanısıra puan kazandırıyor.


FrontierVille oyununda tehlikeli kısım ise çölde bulunan hayvanlar.. yılan, böcekler, ayılar her zaman bölgenize saldırabileceğinden onlarla mücadele etmek gerekiyor.

Komşular diğer oyunlarda olduğu gibi arkadaş listesinden seçiliyor. Komşuların en önemli faydası ağaç kesme ve kulube yapılması işine yardım etmek. Ayrıca komşular kiralanarak işlerin yapılmasında kullanılabiliyor.

Şöhret bu oyunda önemli bir nokta, iyi bir komşu olmak ve sevilen biri olmak şart. Bu durum oyuncuya ekstralar kazandırıyor.

FrontierVille diğer oyunlar gibi pek çok kalp kazanacağa benzer..Oyun beta olduğundan sorunlarla karşılaşmak ise olası

FrontierVille Oyna – İyi Oyunlar:)

Yoruma kapatılmış.