Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Firefox-4 : Daha hızlı ve daha güçlü

Firefox’un bir sonraki uyarlamasının daha hızlı, daha güçlü bir ağ tecrübesine sahip olacağı bildirildi.

Firefox geliştiricileri tarafından düzenlenen bir sunumda söz alan, Mozilla’nın önemli isimlerinden Mike Beltzner, tarayıcının gelecek ilk versiyonunun 3.7 olacağını ve 4.0’ın onu takip edeceğini açıkladı. Google tarafından sunulan chrome adlı tarayıcıyı beğendiklerini ancak uygulamada Internet Explorer’da gördükleri hataları yapmamaya gayret ettiklerini söyledi.

Beltzner, yazılım üreticilerinin genellikle planladıkları değişiklikleri tamamlamadan halka sunmadıklarını ancak Mozilla’nın biraz farklı olduğunu söyledi. Blogunda açık çalışırız ve planlarımızı tüm takipçilerimizle paylaşarak hem bunun heyecanını duymalarını sağlar, hem de geliştirilmesine olan katkılarını gözlemleriz diye yazdı.

Beltzner, yeni firefox görünümünün daha basit olacağını, daha az kontrol ve değişikliğe gerek duyacağını, arama hızının geliştirmesi için sayfalarda daha az piksel bulunacağını ekledi.

Daha önceki sürümlerde olduğu gibi sık kullanılanlar ve kayıtlı parolaların olacağı ve bu iş için daha geniş bir alan ayrılacağını da belirtti.

4.0 versiyonunda HTML5 kullanılacağını ve bunun geleceğin dili olduğunu sözlerine ekledi. Bu şekilde daha teknolojik ve gelişmelere açık bir tarayıcı olacağını söyledi. Kişiselleştirmeye açık bir versiyon olacak 4.0’da daha iyi güvenlik korumaları ve geliştirici yazılımlar olacak.

Firefox 4.0’ın bu yıl ekim ya da kasım ayında çıkmasını planladıklarını, ancak takvimde değişiklikler olmasının muhtemel olduğunu vurguladı.

Yoruma kapatılmış.