Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

FrontierVille Oyun İncelemesi

Zynga’nın Facebook üzerinde açtığı yeni oyunu FrontierVille için katedecek daha çok yol var. Oyuna girince yapılan ilk iş ne kadr ekin biçmek olsa bile oyun bir Farmville tekrarı değil.

FrontierVille vahşi batıyı keşfetmemiz isteniyor. Başlangıçta sadece bir kara parçası ve at arabası ile giriş yapılan oyunda bir ev kurmak durumundayız. Ancak bu o kadar kolay değil. Arsayı ev yapımına uygun hale getirmek, odun toplamak, evin inşaatı ve büyük tehdit böceklerden korunmak ve onları korkutmak zorundayız.

Oyunda görevleri yapmak kolay. Tıklamalarla yerine getirilen görevler sonrası tahta, para ve yiyecek kazanmak mümkün. Tabi bunların hepsinin ayrı yolları var. Belirli bir enerji seviyemiz olduğundan yiyecek yiyerek enerjiyi doldurmak mümkün. Enerji yoksa hiç bir şey yapılamıyor. Diğer oyunlardan farkı oyuna devam etmek için koca bir gün bekleme zorumluluğu olmaması, enerji varsa işte var..

Oyunda Farmville’da olduğu gibi koleksiyonlar da var. Çiçekler ya da yılanlar ya da başka koleksiyon maddeleri. Bunları toplamak oyun içinde ekstra puan kazanılmasına neden oluyor. En önemli artısı ise enerji kazandırmaları. MMORPG oyunlarını oynayanların bildiği gibi bazı görevleri yapabilmek için doğru nesnelerin de birleştirilmesi gerekiyor.

Komşular yine oyunda mevcut. Bazı işlerde onlara yardım ederken kazanılan paralara ek olarak onların kalbini de kazanıyoruz. Ve kalp kazanmak bu oyunda oldukça önemli.

Tamamlanması gereken görevler de mevcut. Örneğin istenilen ekini ekip biçmek, pazardan bir domuz almak gibi. Henüz oynadığımız kadarında görmesekte oyunda bir aile kurmak mümkün.

Her ne kadat Farmville -2 olmasa da FrontierVille başarılı bir oyun ve bir kaç ay içinde ne kadar geliştiğini görmek ilginç olacak. Bulduğumuz Frontier Ville hile ve ipuçlarını tıpkı Farmville’da olduğu gibi yayınlamaya devam edeceğiz.

Yoruma kapatılmış.