Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Google Me Farmville ile Gelecek

Google Facebook’a rakip olmak adına daha önce buzz ve wave ile çok tutulmayan iki girişimde bulunmuştu. Bu projelerin istenilen seviyeye gelmemesi üzerine yeni bir sosyal ağ kurmak için çalışan google ekibi, Google Me için çalışmalarına devam ediyor. Tutulmasını garantilemek içinse bu kez farmville’dan yardım istiyor.

Google popüler sosyal ağ oyunları firması Zynga ile bir anlaşma yaptı. Google Me adı verilmesi tasarlanan yeni sosyal networkte Facebook’un sevilen oyunları Farmville ve Mafia Wars yer alacak. Taraflara yakın kişilerin söylediğine göre ortaklık bu iki oyunla sınırlı kalmayacak.

Günde 50 milyon kişinin oynadığı oyunları bünyesine katmak yeni kurulan bir sosyal ağ için yüksek bir hedefken, google için bu çokta zor olmuyor.

Şimdi sorulması gereken asıl soru, google gibi güçlü bir firmanın diğer sosyal ağlarla aynı oyunları paylaşıp paylaşmayacağı. Bir süre önce yahoo! ile de anlaşma yapan Zynganın diğer platformlardan oyunlarını çekip çekmeyeceği merak konusu.

Eski google çalışanı Adam D’angelo’nun söylediğine göre Google Me şubat ayında açılacak.

Projede gmail ya da diğer google sayfalarına bağlantıların olup olmayacağı, ya da oyunların sistemle nasıl bütünleştirileceği henüz açıklanmadı.

Yoruma kapatılmış.