Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

İlk 4G Telefon Tanıtıldı.

Sprint Firması 2010 yılına ilk 4G telefonu yaptığını açıklayarak başladı.

HTC Evo 4G adı verilen telefon WiMax teknolojisini kullanan ilk mobil telefon olacak. Şirket daha önce 4G notebook kartlarında WiMax teknolojisinden yararlanmıştı.

Telefon Google Android 2.1 işletim sistemi ile çalışıyor.

Evo çok çekici bir dokunmatik ekrana sahip. İlk fotoğrafları ocak ayında basına sızdırıldığında da teknoloji severler tarafından büyük beğeniye neden olmuştu. 4.3 inch genişlikteki ekranın çözünürlüğü oldukça yüksek ve renk desteği büyük boyutlarda.

Dokunmatik ekranda 4 ayrı kontrol noktası bulunuyor. Bunlar hızlı aramalar, internet anasayfası, yardımbölümü ve navigasyon tuşu. Bunların yanısıra kulaklık, mikro usb bağlantı noktası, güç kontrolü seçenek bölümleri de mevcut.

8.3 megapiksel kamerasının lensi VGA ve çok kaliteli bir flash içermekte.

Blutooth, 1 Gb hafıza, Hi Fi, GPS desteği, kişisel ajanda, 32 GB a kadar uyumlu mikroSD girişi, 1 GH işlemci, HDMI girişi, Google Apps’e doğrudan erişim, televizyon, sms ve mms, e-posta programı telefonun diğer özellikleri arasında.

Gmail ile senkronizasyona da sahip olan telefonun 4G özelliği şu an için Amerika Birleşik Devletlerinin 27 şehrinde aktif olarak çalışmakta. Miami, St. Louis, Cincinnati, Cleveland, Pittsburgh, Salt Lake, New York şehri, Houston, Boston, Washington, D.C., Kansas şehri, Denver, Minneapolis gibi şehirler hizmetten yaralanırken, San Fransisco bu yılın sonu itibariyle 4G ile tanışacak.

Planlar yılın sonuna kadar 120 milyon kişinin 4G’den faydalanacağı varsayıalrak yapılıyor.

Evo 4G, bu yaz satışa sunulacak. Araç kiti ve el serbest kullanım için aksesuarların henüz yapım aşamasında olması nedeniyle telefon için açıklanan bir satış fiyatı mevcut değil.

Yoruma kapatılmış.