Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Jacob Konuştu

—Uyarı—-
Röportajın içeriği Lost’la ilgili bilgiler verdiğinden bazı bölümleri izlememiş kişiler için sürpriz olabilir
————

Lost’un geçtiğimiz hafta yayınlanan son bölümünden sonra izleyen herkes onu konuşuyor. Tv programları, forum siteleri sürekli ondan ve adını bilmediğimiz dizideki ikiz kardeşi siyahlı adamdan bahsediyor.

Aşağıda “Lost” dizisinin çok önem taşıyan karakterlerinden biri olan ve ilk defa 5. sezonun sonunda görebildiğimiz Jacob karakterini canlandıran Mark Pellegrino ile yapılan röportajı bulacaksınız.


S: Jacob karakterini oynamadan önce Lost’u izlemiş miydin?
C: Hayır, daha önce hiç izlememiştim. Aslında kendi televizyonum bile yoktu. İzleyeceğim bir film olduğunda annemin televizyonunu kullanırdım. Bir yıla yakın bir zaman önce evlendim ve artık evimde bir televizyonum var. Televizyon izlemeye vaktim yoktu. O zamandan beri kaçırdığım bölümleri yakalamaya çalışıyorum. Eşimin tüm sezonları izleycek kadar vakti vardı ve bu yüzden benden çok önde..

S: İkonik bir karakter oynamanı insanlar nasıl karşıladı?
C: İzleyenlerin tepkileri bir hayli muazzamdı. İnsanların 3 sezon boyunca Jacob ile özel bir bağı vardı. Arkadaşlarımdan biri – ki kendisi çok büyük bir Lost hayranıdır- plajda ilk kez göründüğüm sahnede “Aman Tanrım, benim hayran olduğum kişi arkadaşım Mark Pellegrino” dedi. Bu durumu çok eğlenceli buluyorum.

S: Sen Jacob’ı oynayacağını hangi noktada öğrendin. Yapımcılar onun hakkında sana ne söyledi?
C: O sıralar Jason adında birini canlandırıyordum. Başlangıçta siyahlı adamla olan sahnenin çekimleri yapıldı ve sadece basit bir konuk oyuncu olduğumu düşündüm. Eşimin ise esrarengiz bir karakter olan Jacob’ı oynadığımla ilgili şüpheleri vardı. Jack Bender (Yapımcılardan) karakterin halıcı bir peygamber gibi olduğunu ve diğer insanlardan üstün olduğunu söyledi. Böylece dinsel bir figür olduğumu düşünmeye başladım. Ancak zaman ilerledikçe sakin görüntüme rağmen yaptığım şeyler yüzünden acaba kötü bir karakter mi oynuyorum diye kendime sordum.

S:Bildiklerin seni geliştirdi mi?
C: Aslında çok fazla şey bilmememe rağmen değiştirmedi. Basit düşünüyorum.

S: İlk oynadığın sahneden sonra tekrar diziye dönebileceğini biliyor muydun?
C: Sadece umuyordum. Ancak eşim tekrar dönmemm gerektiğini söyledi. O sırada tekrar döneceğimi anlayacak kadar Lost izlemiştim. Bir aktör olarak ise olursa olur, olmazsa olmazdı.

S: Hayranlarınla ilgili kaydedeğer bir anın var mı?
C: Hayranlarım daha önce oynadığım Supernatural isimli dizideki karakterimle hitap ediyorlardı. (Lucifer). Ama Lost hayatıma girdiğinden beri Jacob’ım ve imza- resim isteyenlerle karşılaşıyorum.

S: Lost’ta oynadığın arkadaşların ve daha önce ayrılmış olanlarla görüşüyor musunuz?

C: Tabi. Çok konuştuk ve çok şeyi paylaştık. Nestor (Richard Alpert) ile aynı sirkette çalışıyoruz ve aynı kişi tarafından eğitildik. Jorge (Hurley) ile özellikle hint yemekleri hakkında konuşuyoruz, çünkü çok fazla seviyor. Son bölümün çekimleri bitince hepimiz biraraya gelip müzik dinledik. En sevdiğim bölümü sorarsanız Richard üzerine kurulu olan Ab Aeterno oldu. En çok Hurley ile oynamayı sevdim, çünkü beni her zaman güldürdü.

S:Son bölümün Lost hayranlarını tatmin edeceğini düşünüyor musun?
C: Finalle ilgili duyduklarım ve gördüklerim çok ilginç. Tatmin olmak için Lost’un hangi kısımlarıyla daha fazla ilgilenildiğinin önemli olduğunu düşünüyorum. Eğer gizemler ve sorularla ilgileniyorsanız tatmin olacağınızı düşünüyorum.

Yoruma kapatılmış.