Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Kadınlar Farmville’ı değiştiriyor

Tüm dünyada yaşanan farmville çılgınlığı ev hanımlarını da etkisi altına almış durumda. Çiftliklerini düzenlemek, ekinlerini biçmek için günlük hayatlarını buna göre planlayarak çoğu zaman da ev işlerini ihmal ediyorlar.

Farmville ile uğraşmanın kendilerini sıkıntılardan uzaklaştırdığını düşünen bu hanımlar yemek yapmak, elektrik süpürgesini çalıştırmaktansa oyun oynamayı tercih ediyorlar. Pek çoğu oyunun hayatlarının kontrolünü ele almak üzere olduğunun farkında ve hiç şikayetçi değil.

Zynga her ne kadar yoğunluğu karşılayamadıkları için sahte hesaplara sahip oyuncuları silmek istese de, bu hanımlar buna şiddetle karşı çıkıyor. Biz sürekli oyuncularız, sahte hesaplardakiler ise geçici ama bir şeyler yapmak istiyorlar. Yani hepimiz aynı yolun yolcusuyuz, Zynga hesapları kapatmak yerine onlara yardım etmeyi denesin diye konuşuyorlar.

Kırsal hayatın basit bir uyarlaması olan farmville ile herkesin içinde olduklarını düşündükleri çiftlik özlemini giderdiklerini düşünüyorlar. Pek çok ev hanımı, per society, sims gibi oyunların hayatlarının bir kopyası olduğunu, zaten bütün gün pişir-yıka- temizle ile uğraştıklarını ve bunları bir de oyunda yapmaya niyetleri olmadığını söylüyorlar.

Farmville ile uğraşmanın hayatlarını renklendirdiğini söyleyen kadınlar, çocukları ile konuşacak ortak bir konu bulmaktan da hayli memnun.

Ev hanımları level atlamak, ribbon toplamak gibi görevleri yerine getirirken en çok çiftliklerinin güzel ve düzenli görünmesi ile vakit harcıyorlar.

Yoruma kapatılmış.