Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Kanserin Dikkate Alınmayan En Önemli Belirtileri

Yapılan araştırmalar sonucunda Kadınların erkeklere oranla kanser belirtilerini dikkate almadıkları ve bu nedenle de erken teşhisin konulamadığı içinde hastalığın yenilemediği ortaya çıktı. İşte dikkate alınmayan bu bazı kanser belirtileri:

1.Şişkinlik: Genelde Kadınlarda görülen bu şişkinlik, yumurtalık kanserinin başlıca belirtilerinden bir tanesidir. Şişkinlik problemi her ne sıklıkta görülürse görülsün kesinlikle bir uzmana görünmeli.

2. Kanama: Genellikle düzenli adet gören kadınlarda meydana gelen ara kanamalar kesinlikle ciddiye alınmalı. Çünkü bu ara kanamalar kanser belirtilerinden olabiliyor. Ayrıca menopoz döneminde görülen kanamalarda şüphe çeken durumlar arasında.

3. Yutkunma Zorluğu: Eğer yutkunma zorluğu çekiyorsanız ve katı yiyecekler tüketirken bunları yutmakta zorlanıyorsanız kesinlikle bir uzmana görünmeniz gerekmektedir. Bu belirtiler genelde yemek borusu kanserinin nedenlerindendir.

4.Nedensiz kilo kayıpları: Kadınlar genelde bu belirtileri gördüklerinde kilo verdikleri için sevinirler. Fakat istenilmediği halde kilo verilmesi kanserin en önemli belirtilerinden birisi olduğu herkesce bilinmektedir. Eğer 1 ay içerisinde 5-6 kilo ve daha fazlasını verirseniz kesinlikle bir uzmana görünmeli ve gerekli testleri yaptırmalısınız.

Yoruma kapatılmış.