Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Key Ödemeleri Yarın Başlıyor.

Key olarak bilinen ve çalışanların maaşlarından kesilen Konut Edindirme Yardımı ile ilgili kanun değişikliği sonucunda bir süredir kesinti yapılan kişilere, bilindiği gibi kesintiler iade ediliyor. Yeni key ödeme tarihleri 22 Mart- 2 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Ödemelerde Tc kimlik numarası ibrazı zorunlu olup, bunu taşıyan herhangi bir kimlikle, yabancılar için ise pasaport ile başvuru yapılması gerekiyor. Ziraat Bankası tarafından yapılacak ödemeleri, bu bankanın kartınasahip kişiler atm’lerden, diğer kişiler ise şubelerden alabilecek.

Ödemelerde karmaşaya yer vermemek adına Tc kimlik numarasının son iki hanesine göre bir ödeme takvimi kararlaştırılmış. Buna göre;

00-08 arası kişiler 22 Mart,
10-18 arası kişiler 23 Mart,
20-28 arası kişiler 24 Mart,
30-38 arası kişiler 25 Mart,
40-48 arası kişiler 26 Mart,
50-58 arası kişiler 29 Mart,
60-68 arası kişiler 30 Mart,
70-78 arası kişiler 31 Mart,
80-88 arası kişiler 1 Nisan,
90-98 arası kişiler 2 Nisan tarihlerinde ödemelerini alabilecek.

Hayatını kaybeden hak sahiplerinin ise veraset ilamı eşliğinde mirasçılarına ödeme yapılacak. 5 yıl içinde alınmayan ödemeler ise hazineye devredilecek.

Hak sahipleri ve ödeme miktarları, Toki ve Emlak Konut yatırım ortaklığına ait internet sitesinden TC Kimlik Numarası ile sorgulanabiliyor.

Öte yandan Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu ödemelerin 1,5 yılı aşkın bir süre geç yapıldığı için yasal faiz ödenmesi gerektiğini, ancak böyle bir girişim olmadığından hak sahiplerinin 655 TL. eksik ödeme alacaklarını bildirdi.

Bir yorum

  1. MEMİŞ dedi ki:

    hükümetimizden ve özellikle başbakanımızdan allah razı olsun. key alacağzı aldık öldü biliyorduk bundan evvelki 4 yada 5 hükümet üstüne bile varmadı.