Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Myspace ve Last.fm de Engellendi

Site sansürleme bayram tatili dinlemiyor. Başsavcılık tarafından Myspace ve Last.fm gibi web sitelerine de erişim engelleme kararı çıktı. Daha önce de bir çok legal siteye bilinmeyen sebeplerle sansür getiren mahkemeler Dünyanın ünlü müzik siteleri myspace ve last.fm’e de
yasak getirdi. TTNET sabah itibari ile Cumhuriyet Başsavcılığından gelen karara göre bu iki web sitesine erişimi engelledi.

Engelleme sebebi olarak herhangi bir açıklama yapılmadı. Myspace Amatör müzik gruplarının yapmış olduğu müzikleri yayınladığı sosyal bir paylaşım sitesiydi. Last.Fm ise dünyaca ünlü internet radyoları arasındaki en büyük siteydi. Ücretsiz şarkı dinleme olanağı sağlayan bu web sitesi yayın haklarına da son derece dikkat ediyordu. Web sitelerine tıpkı youtube gibi DNS değiştirerek girmek mümkün. Fakat bu sansürlere tepki oldukça fazla.

3 yorum

  1. gitarcı dedi ki:

    evet bu site ücretsiz şarkı yayınlıyordu ama benim gibi grup arkasında çalan arkadaşlara, studyaya vs. hiç bir telif,para vs verilmiyordu. müyap bence en iyisini yaparak biz sanatçıları korudu. ttnet ise sadece kararı uyguluyor. hem ttnet müziğin canı yok mu adamlar müyapa üye olup telif ödüyorlar.

  2. admin dedi ki:

    Sonuç olarak Myspace de Amatör gruplar kendileri müziklerini ekliyorlardı. Yani Orası kimsenin müziğini kimseden izinsiz olarak eklemiyordu. Telif hakkı,para talep eden kişiler myspace’de müziklerini yayınlamazlar. Müyap tabi ki doğru yapıyor. Ama o kadar Mp3 dağıtım,paylaşım sitesi varken Dünyaca ünlü sitelerin kapatılması düşündürücü.

  3. cafer dedi ki:

    myspaceın kapanmasını ıstemıyorum cunku bızım gıbı calısan muzık emekcılerının bır paylasacagımız vıdeolarımız vardı sesımızı duyurmaya calısıyoduk ama bunuda bzden alıyolar nedense ttnetın bunla bı ılgısı oldugunu sanmıyorum cunku yasa kararına uymak zorunda