Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Nefes Filmi Hakkındaki Görüşüm

Bugün merakla beklediğim NEFES : Vatan Sağolsun Filmine gittim. İçimde büyük bir merak ve heves ile sinema salonuna girdim. Ne yazık ki Filme o kadar rağbet yoktu. Salonda sadece 8-9 kişi vardı filmi
izleyen. Film doğrusunu söylemek gerekirse Fragman’lardaki gibi değil. Yani fragmanlarda gösterilen bazı kısımlar filmde yoktu. Ama geneline baktığımızda insanın Türk olduğu için gurur duymasını sağlıyor.

Sinema salonundan çıkışınızda yüzünüzde hafif bir tebessüm ama kalbinizde büyük bir gururla ayrılıyorsunuz. Filmin en can alıcı,insanın içine en çok dokunan yeri ise Film’in sonlarında yaşanan karakol baskını.
Baskında karakolda bulunan askerlerden çoğu şehit oluyor. Yüzbaşı ise anlından vurularak şehit oluyor. İşte burada insan göz yaşlarına hakim olamıyor. Film’e kesinlikle gidip izlemenizi tavsiye ederim. Yani en azından şu karakol baskını sahnesi için filme 5 kez daha gitsem yeridir.

3 yorum

 1. Adem Korkmaz dedi ki:

  Filmin sonunu söyleyip sonra mutlaka izleyin demek ne enteresan bişey.

 2. Adem Korkmaz dedi ki:

  Filmin sonunu söyleyip sonra mutlaka izleyin demek ne enteresan bişey. Biraz daha sembolik anlatamaz mısınız görüşlerinizi… Neyse ki internetin böyle birşey olduğunu bildiğim için sinemada izleyip ondan sonra okudum bunları..
  Bu arada AFM’de 12’şer tl’ye bugün eşimle gittiğimde salonun yarısı doluydu..
  Üst komşular da gitmişler tavsiye ediyorlardı. Biz de 10 sene sonra bu vesileyle sinemaya gitmiş olduk.

 3. ty dedi ki:

  film gerçekten son zamanların en harika filmi.ülkemizde ki bazı gerçekleri anlatmak adına yapılan çok harika bir çalışma.ancak filmin bir sahnesinde bir askerin tekmil vermesi esnasında memleketini bandırma olarak belirtmeside neyin nesidir anlamış değilim.bildiğim kadarıyla bandırma diye bir il yok.tahminim senaristin veya yönetmenin gözünden kaçmış olmalı bu küçük hata.çünki askerde tekmil verilirken yani kısa künye sayılırken il belirtilir ilçe belirtilmez.