Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Opera 10.50 çıktı – En hızlı web Browser

Opera 10.50 Web BrowserOpera testi yaklaşık bir aydır devam eden yeni web tarayıcısını tüm internet kullanıcılarının kullanımına sundu. Opera 10.50’de yeni özelliklerden çok karşılaştırmalı testlerde aldığı olağanüstü başarı dikkat çekmeye başladı. Javascript motorunu geliştirip yenileyen operanın Sun Spider Javascript performans sonuçlarında en yakın rakibine dahi 7 kat fark atması eski kullanıcılarını pek şaşırtmasa da Opera ile henüz tanışmamış kullanıcılar için cazip bir tarayıcı olarak görünmesine neden oldu.

Opera Javascript Performansı
Sun Spider Javascript hız testlerinde safari den çok üstün görünen Opera bilgisayar web tarayıcı piyasasında en yaygın kullanılan Internet Explorer’dan ise tam 8 (sekiz) kat daha hızlı bir performans gösterdi.

Opera 10.50 Web tarayıcısını aşağıdaki bağlantıdan indirip, bugünlerin en hızlı web tarayıcısının keyfini çıkartabilirsiniz:

Opera 10.50 İndir

Windowslar için 10.50 sürümü piyasaya çıkan Opera’nın mac ve linux sürümleride deneme aşamasında. Cep telefonu web tarayıcı pazarında üstün özellikleri ile geniş bir kullanıma sahip olan Opera artık bilgisayar web tarayıcı pazarında da geniş alanlara yayılacak gibi görünüyor.

Yoruma kapatılmış.