Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Pet Society Nasıl Oynanır


Facebook ve MySpace sayfalarından oynanabilen bir evcil hayvan yetiştirme oyunudur. Tabi bu evcil hayvan bizim evlerimizdekilerden biraz farklı, çeşitli temalarda giydirme evini dekore etme, yemek pişirme ve eğitim görebilme gibi özellikleri var. Öncelikle coins yani para kazanmak için oyunu hergün bir defa açmalısınız. Günlük kazanacağınız parayı piyango usulu ile siz belirliyorsunuz. Spin it yazan butona tıklayın ve bekleyin. Üstüste ne kadar çok gün oyunu ziyaret ederseniz o kadar fazla para kazanabilirsiniz.

Oyunda size gelen zarflar olacak, pembe mühürlü zarflar oyun tarafından duyuruları belirlemek için gönderiliyor. Diğer zarflar ise arkadaşlarınızın mesajlarını almak için.

Öncelikle hayvanımızın günlük ihtiyaçlarını gidermeliyiz. Bunlar yemek – temizlik ve sosyallik/sevgi ihtiyaçları
Sağ tarafta bulunan barlar, bu ihtiyaçların durumunu gösteriyor. Eğer boşalmışlarsa hayvanınızın birşeylere ihtiyacı var demektir. Yiyecekler marketten alınabilir, ya da bahçenizde kendiniz yetiştirebilirsiniz. Verdiğiniz yiyeceğin fiyatına göre tokluk sağlarsınız. Para biriktirmek için aşırı şekilde beslemenize gerek yok. Temizlik ihtiyacı için size başlangıçta verilen sabunu ya da satın almışsanız banyodaki aksesuarları kullanabilirsiniz. Sosyallik/sevgi ihtiyaçları için hayvanınızı fırça ya da elinizle okşayabilir, arkadaşlarınızı ziyaret edebilirsiniz. Arkadaş ziyaretleri size para kazandırır. Ayrıca arkadaşlarınızın kirlenen hayvanlarını temizlemeniz ve onları beslemenizde ekstra para kazandıracaktır. Yeterince arkadaşınız yok ise cafede bulunan hayvanların evine ziyarete gidebilirsiniz.

Pet society oyununda level atlamanın en kolay yolu para biriktirerek bir iki tane büyük eşya almaktır. Müzik kutusu, buzdolabı gibi çok pahalı eşyaları anlaştığınız bir arkadaşınızla birbirinize hediye olarak gönderin, sıra ile gönderdiğiniz takdirde, büyük puanlar alabilirsiniz ve yarım saat uğraşarak level atlamanız mümkün. Tabi 27-28. levele geldiğinizde bu yöntem biraz zorlaşıyor ama hediyelerinize bir iki yeni eşya katmanız halinde sorun olmayacaktır. Tanımadığınız birilerine bu şekilde hediye göndermeyin, eşyalarınızdan mahrum kalabilirsiniz.

Bir sonraki pet society yazısında hayvanımızın görevlerini anlatmak üzere hoşçakalın.

5 yorum

 1. augustus-prew diyor ki:

  çok merak ediyorum pet societyde hangi yarış tuşları kullamılır

 2. king diyor ki:

  5 6 tane face hesabı açın sonra orada başladığınızda çok para kazandığınız için gerçek hesabınıza eşya yollayın bu kadar

 3. uju diyor ki:

  face de bu oyunda olanların bazıları kedi ve köpeği birarada yetiştirebiliyor bi z de nasıl birarada yetiştiririz

 4. cvp diyor ki:

  İki hayvan birden yetiştirmek için öncelikle : bir hayvan al ve onu iyice büyüt.Büyütmek için ise onu isteklerine göre besle.İyice büyüdüğü zaman oyun sana bir şekilde haber verecektir.(Mesela hayvanının resmi onun büyümüş hali ile ekranda küçük bir yer kaplayacak şekilde belirir ve altta bir yazı olur falan).Hayvanın iyiyce büyümeden başka bir hayvan alamazsın.Hayvanın iyice büyüdükten sonra artık yeni bir hayvan alabilirsin…

 5. yasmin diyor ki:

  ama çok güzel bir oyun