Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Sunderland Liverpool Maçı Balonun Attığı Gol

Dün Sunderland ile Liverpool arasındaki maçta ilginç bir pozisyon yaşandı. 0-0 berabere devam eden mücadelede Sunderland Atağa kalktı atak sırasında Sunderland oyuncusu kaleye şut çekti ve top
kale önünde duran balona çarparak kaleciyi şaşırtarak gol oldu. Bazı kişiler bu pozisyonda hakemin doğru karar verdiğini,bazı kişiler ise golün sayılmaması gerektiğini söylüyor.

Benim görüşüm bu gol sayılmamalıydı. Çünkü futbol kurallarında saha içerisindeki oyuna hiçbir şekilde dışarıdan müdahale yapılamaz. Dışarıdan yapılan müdahale’lerde hakemin oyunu durdurması gerekir. Doğal olan şeylerde bu kural ortadan kalkıyor. Örneğin rüzgârın etkisi,yağmur vb. Örnek vermek gerekirse yıllar önce bir maçta da kaleye giden top bir güvercine çarpmış ve gol olmamıştı. Bu pozisyon devam ettirilmişti ki doğru olanda buydu. Çünkü doğa kaynaklı birşeydi,müdahale edilemezdi. Ama balon sahanın içerisine bir kişi tarafından atılıyor. Eğer bu pozisyon doğru olarak kabul edilirse o zaman kaleci maça çıkarken bazı yerlere konfeti koyar buda kural dışı olmaz. İşte buyrun balona çarpan topun gol olduğu pozisyon:

Yoruma kapatılmış.