Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Tweetleyen Kettle’da yolda – Tweetle

Her ayrıntıyı twetter da paylaşanlardan mısınız, yoksa başkalarının tweetlerini okuyanlardan mı? Hangisi olursanız olun bu yeni kettle Tweetter tutkunlarının işine çok yarayacak.

Teknoloji ile uğraşanlar, internet siteleri ile koorineli çalışan gadget adı verilen zımbırtıları yapmaya bayılıyorlar. Madcap adlı Amerikan şirketininden Ben Perman ve Murat Mutlu’da tweetleyen bir kettle geliştiriyor.

Tweetle adını verdikleri kettle kaç defa su ısıttığınızı, kahve ve çay içme sayınızı hafızasında tutuyor. Aldığınız kalorileri hesaplayarak tweet olarak size rapor veriyor. Wireless bağlantıyı kullanan su ısıtıcısında USB girişi de mevcut :)

Perman ve Mutlu ürünü tasarlarken diğer mutfak aletlerine de uygulanabilirliğini göz önünde bulundurmuş. Örneğin dışarıda bırakılan yumurta ve süt için bizi tweet yoluyla uyaracak bir buzdolabımız olsun görüşünden yola çıkmışlar. Yani kullanıcıyı bilgilendirmek ilk amaçları.

Tweetle’ın henüz satışı yok. Ancak tasarımcıları üretime geçeceklerini ve ortalama 75 dolar gibi bir fiyata alıcı bulacaklarını umuyor.

Yoruma kapatılmış.