Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Yeni Başlayanlar İçin Farmville – II

Farmville Oyununa Başlamak

Öncelikle Farmville oyununa giriş yapabilmek için bir facebook hesabının olması şarttır. Oyunu zynga’nın http://www.farmville.com sitesinden de oynayabilirsin, ancak yine de facebook’a kayıtlı olman gerekir. Çünkü komşuların olmadan ilerlemek mümkün değildir. Bu komşuları da facebook hesabındaki arkadaşlarından bulabilirsin.

Facebook’ta arama bölümüne Farmville yazdığında karşına gelen uygulama/applicationa tıklayarak oyuna giriş yapabilirsin. Tabi öncelikle bir defaya mahsus olmak üzere uygulamaya izin vermen gerekir.

Uygulamaya izin verdikten sonra tarlan açılır. Tarlanın ilk şeklinde 6 adet kareyi kullanılmaya hazır halde bulacaksın. Bunlarda iki tanesi biçilmeye tam hazır olmuş ekinler içeren kare, iki tanesi olgunlaşmak üzere olan iki kare ve son olarak sürülmüş iki adet karedir. Başlangıçta 200 madeni paran (coins) olacaktır.

Yapılması gereken ilk şey yetişmiş olan ekinlerin biçilmesidir. Bunu yaptığında para kazanarak diğer işlerin için kullanabilirsin. Daha çok para ile daha çok tohum alabilirsin. Kazandığın para ile tarlayı sürebilir ya da tohum ekebilirsin, ama bunları tamamen hesaplayarak yapabilirsin. Çünkü sürdüğün bir tarla üzerine bir şey ekmediğin takdirde uzun vadede para kazandırmaz. Bu yüzden süreceğin toplam alanı ve ekeceğin alanları iyi belirlemelisin.

Ekin biçmek için de paraya ihtiyaç olduğu başka bir gerçektir. Ektiğin ekinleri biçecek paran olmazsa ekinler tarlada çürür. Bu yüzden çiftliği fazla genişletmek bir anlam ifade etmez. İşleri yürütebilmelisin. Bütün paranı srmek için harcarsan bu hiç bir şey ifade etmez. bu yüzden tek bir kareyi sürmek, ekmek be biçmek için gereken parayı elinde hazır bulundurmalısın.

Başlangıçta tarla ekmek dışında faaliyetler için çok fazla paran olmayacak. Zaten oyun belirli işlemleri yapabilmek için belli seviyelerde olmayı şart koşar.

Ne kadar alanı ekip biçeceğini hesaplamanın formulü şudur;

Toplam Para / Sürme + Ekme (tohum parası) + Biçme parası

Bu formül sana sürebileceğin toplam alan sayısını verecektir.

Başlangıç için en ideal yol, 10 alanı sürmektir. Hazır olan ekinleri biçtiğinde gereken paraya sahip olacaksın.

Çiftliği oluşturmak zaman isteyen bir iştir. Bu formülü kullanarak hesap yaptığın takdirde verimli bir şekilde çalışabilir ve kısa sürede tarlanı genişletebilirsin.

Yoruma kapatılmış.