Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Yeni Başlayanlar İçin Farmville – III

Bitki ekmek

Başlangıç aşamasındaki bir çiftçi için en ideal bitkiler; çilek(strawberry), patlıcan(eggplant), buğday(wheat) ve soyadır (soybean). Bu bitkilerin her birinin farklı faydaları bulunmaktadır.

Hangi ekini ekeceğini belirlemenin ilk aşaması, çiftliğini kaç saatte bir kontrol edebileceğindir. Herkes en kısa yoldan ilerlemek ve seviye atlamak ister.

Örneğin çileklerin olgunlaşma süresi 4 saattir. 4 saat sonunda hasat edebilirsin. Her bitki yetiştiği süre kadar zaman içinde hasat edilmelidir. 10 saatte büyüyen bir bitki, ekimden 20 saat sonraya kadar biçilebilir. Ama bu süre aşılırsa ekinler solacak ve onlardan hiç bir şey kazanamayacaksın. Bu yüzden dikmeden önce biçme zamanını hesaplamalı ve biçemeyeceğin bir ürün dikerek paranı çöpe atmamalısın. Bu şekilde hareket edersen hasat zamanında iyi kazanırsın. Yetişme süresi uzadıkça kazanılan para da artar.

Experience -Xp- Tecrübe

Tarlaya ne ekileceğine karar verirken önemli olan faktörlerden biri de ne kadar xp verdiğidir. Ürünlerini ne kadar olgunlaşmış halde biçersen o kadar çok tecrübe puanı kazanırsın. Tecrübe tamamen ekip-biçme çevriminle alakalı bir durumdur.

Başlangıç için az kazandıran ürünler ekmek zorunda kalabilirsin, ama bunu kayıp olarak görme. Zaten seviye atladıkça bir çok ekini istediğin gibi ekebilecek ve bir sürü paraya sahip olacaksın. Bu yüzden ilk zamanlarda xp seviye atlama üzerinde çalışmalısın.

Ekme işleminde kesinlikle gerçekçi davranmalı ve biçeceğin zamandan emin olmalısın.

Yoruma kapatılmış.