Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Yeni Başlayanlar İçin Farmville – IV

Ne şekilde ilerleyeceğine karar verdikten sonra bloklar şeklinde ekim yapmak daha doğru olacaktır. Ekili alanalrı simetrik tutmak ve uzun yollardan dolaşmayı engellemek için blokları düzgün yerleştirmeli ve işlemleri sıra ile yapmalısın. Tarlanın bir köşesini biçip diğer köşeyi biçmeye gitmek sonra da ortaya gelip o alanı biçmek gereksiz kayıplara neden olur. Ektiğin bitkilerde çeşitlilik yaparsan, sürekli ekip biçeceğin alanalr açıalcaktır.

Aynı bitkiyi iki değişik zamanda ekersen devamlılığı sağlayamayabilirsin. Çünkü hepsi aynı olan ürünleri biçmeyi unutmak ve doğru zamanda oyuna girmemek nedeniyle bir çok çiftçi ürünlerini çürümeye terkediyor.

Ekerken biçme zamanını ezberle.. yoksa bütün çabalarım boşa gider..

Biçme zamanı : Ürünün olgunlaşma süresi X 2’dir. 4 saatte yetişen bir ürünü en geç 8 saat sonra biçebilirsin.

Tatile çıkacağında ya da uzun zaman giremeyeceğinde 4 günlük ürünleri tercih et. Bitkiler 4 günde büyüyecek ve 4 gün ekstra biçme süren olacak yani toplamda 8 gün içinde ekinlerin çürümeyecektir.

Seviye atlamaya devam ettikçe Farmville sana ekebileceğin daha fazla ürün önerecektir. Bu önerileri değerlendirerek çeşitli ürünler ekmek işe yarayacak. Tüm paranı ürün ekmek için harcamak doğru bir yaklaşım değildir. Hayvanlar, eşyalar ve binalar almak durumundasın. Ayrıca farmville görevlerini tamamlamak için paraya ihtiyaç vardır.

Oyunda neyi nasıl yaptığın önemlidir. Ve herşeyi doğru yapmanın bir yöntemi yoktur. İhtiyaclar tespit edilip buna göre bir strateji geliştirmelidir.

Yoruma kapatılmış.