Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Yeni Başlayanlar İçin Farmville – V – Hayvanlar

Farmville oyununda hayvanlar çok çeşitlidir. İlk aşamada alınabilecek hayvan tavuktur. Bunu daha sonra inek, koyun gibi hayvanlar izleyecektir. Bazı hayvanları satın alabilirsin, bazılarına ise sadece arkadaşlarından gelen hediyeler (gift) ile erişebilirsin. Komşularının hediye göndermesini beklemeden ihtiyacın olduğunu söyler ve sen de onlara gönderirsen bir çok hayvanın olacaktır. Mesela atlar sadece hediye yoluyla elde edilebilir. Ağlamayan çocuğa da kimse meme vermez.

Hayvanlar ekinlerden bir kaç özellikleri ile farklıdır. Öncelikle maliyetleri çok yüksek olmasına rağmen, ürünleri çok düşük fiyatlara satılır. Bir inek 400 coins’e malolurken her süt satışında sadece 6 coins alınabilir. Yani bir inek 67 defa sağıldığında ancak kendini amorti edebilmektedir.

Hayvanlara sahip olmak maliyetli de olsa hem çiftliği çiftlik yapan özelliklerden biridir, hem de hayvanlarla ilgili görevler bulunduğundan xp kazanmak ve seviye atlamak için bunları da bulundurmak zorundayız. Bizden istenilen görevleri tamamladıktan sonra satılabilme özelliğine de sahiptirler.

Ayrıca komşulardan hediye olarak çok sayıda hayvan toplamak ve bunları satmak, kolay yoldan ve maliyetsiz çok fazla paraya sahip olmayı sağlayacaktır.

Yoruma kapatılmış.