Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Yeni Başlayanlar İçin Farmville – I

Günlük hayat sıkıntı ve streslerle dolu. Arabalar ve mağazalarla çevrili yaşamımız, çocukları okuldan alarak ve yemeklerimizi bir an önce yemek için acele etmekle geçiyor. Bu heyecanı az, monoton hayatımızda sakin bir limana ihtiyaç duyuyoruz.

Zynga tarafından hazırlanan Farmville oyunu, facebook kullanıcısı ile oynanabiliyor. Listemizdeki arkadaşlarımızla etkileşim halinde oynayabileceğimiz oyunda kendi çiftliğimizi tasarlayarak çiftliğin işlerini üstleniyor, ekip biçiyor, ağaç dikiyor ve hayvanlardan ürünler elde ediyoruz.

Günlük hayatta pek çoğumuzun sahip olamadığı bu doğal ortamda gökyüzü her zaman mavi ve çimenler her zaman yeşil. Ama o kadar da kolay bir iş değil. Tamamen seçimlerimize ve çalışmamıza bağlı olarak sonuçlar elde ediyoruz. Bir çiftliği çekip çevirmek zor bir iş.

Farmville’da bir sonraki hamleyi düşünmek ve buna göre plan yapmak önemli. Eğer 8 saat sonra toplayamayacağın bir bitkiyi ekersen hem onları biçmek için geri dönemez ve para kazanamaz, hem de yeni bitki dikme zamanını uzatmış olursun.

Facebook listende ne kadar çok bu oyunu oynayan arkadaşın varsa tıpkı günlük hayatta olduğu gibi bu oyunda da o oranda başarılı olrusun. Günlük hayattaki arkadaşların farmville’da komşularındır ve normalde olduğu gibi işlerinizi yardımlaşarak yürütebilirsiniz.

Farmville oynamak temelde kolaydır. Fakat çiftliği başarıya götüren bazı numara ve ipuçları vardır. Bu numara ve ipuçlarına en temel seviyeden başlayarak değineceğiz ve tecrübeli bir çiftçi olarak birbirinden güzel çiftlikler inşa edeceğiz.

Yeni Başlayanlar için Farmville serisinin 2. yazısı 16. Mart Salı günü. Bizi Facebook’tan da takip edebilirsiniz.

Bir yorum

  1. veysel esen diyor ki:

    çok güzek