Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Yeni başlayanlar için Farmville IX – Paylaşımlar, Komşular ve Komşu Bulma

Paylaşımlar

Farmville oyununda bir çok faaliyetten sonra paylaşmak ister misiniz sorusu sorulur. Share olarak bildiğimizbu özellik hem biz hem de komşularımız için önemlidir. örneğin kazanılan bir kurdele sonrası bu haberi komşularımızla paylaştığımız da onlar da bizim başarımızdan faydalanırlar. Bazen bir item bazen ise coins kazandıran bu uygulama ile hem biz hem komşularımız kazanırız.

Paylaşımda bulunmak sanılanın aksine bize birşey kaybettirmez. Bulduğumuz bir koleksiyon parçası bizde kalırken, aynısından arkadaşlarımızın da kazanmasını sağlarız. Bu da arkadaşlarımızı kendi faaliyetlerini paylaşmak ve bize hediye göndermek için motive edecektir.

Arkadaşlarımızın bildirimleri de engellemedi ise bizim anasayfamızda çıkar. Böylece tıklayarak bizler de bir şeyler kazanabiliriz. Anasayfamız yoğunsa ve bu bildirimleri kaçırıyorsak, farmville komşularımızın profile sayfalarını zaman zaman ziyaret edebilir ve bonusları toplayabiliriz.

Komşular

Kendi çiftliğimizde durmadan çalışabilir, kendimize yetecek kadar para kazanabiliriz. Ama çiftliğimizi büyütmek ve seviye atlamak için kesinlikle komşulara ihtiyacımız vardır. Tarlamızı belki çiftlik parası ile genişletebiliriz. Ama hiç para harcamadan yapılabilecek birşeyi, çiftlik paralarımızı harcayarak yapmak hiçte mantıklı değil. Zaten sosyal bir network olan Facebook’ta bir çok arkadaşımız varken ve büyük kısmı Farmville oynuyor iken, onları komşumuz yapmaktan çekinmemeliyiz.

Komşu Bulmak

Farmville oyununda komşu eklemenin sınırı yoktur. İstediğimiz kadar arkadaşımızı komşumuz olarak ekleyebiliriz. Zaten arkadaşlarımızın pek çoğu da farmville oynuyordur. Bu arkadaşlarımıza komşuluk isteği göndermek çok kolaydır.Farmville oyununun üstünde bulunan neighbours sekmesi, ki komşular anlamına gelir, halihazırda arkadaş olduğumuz kişileri, istek gönderdiğimiz kişileri ve komşumuz olmayan ama farmville oynayan arkadaşlarımızı göstermektedir. İnvite seçeneği ile arkadaşlarımızı komşu olmaya davet edebiliriz. Komşu olduğumuz arkadaşlarımız farmville’ın altında seviye sırasına göre listelenir. Bu sıralamadan onların tarlalarına rahatlıkla geçiş yapabiliriz.

Daha çok gübreleme ve tavuk yemleme yapabilmek için komşularım sekmesinde zaman zaman komşu olmadığınız kişilerin yardım istekleri de görülür. Bunları aradabir takip edersek komşumuz olmayan arkadaşlarımıza dayardım edebilir ve kazanabiliriz.

Eğer yeterince arkadaşımız yoksa ve daha fazla arkadaşa ihtiyacımız varsa yarismak.com’un Facebook hayran sayfasına üye olarak, burdan kendimize arkadaş edinebiliriz. Tanımadığımız kişilerin bilgilerimizi görmesini istemiyorsak, Facebook gelişmiş gizlilik ayarları ile bu konuda bize kolaylık sağlamaktadır.

2 yorum

  1. fırat dedi ki:

    ya bu nasıl indiriliyor bilen varsa söyleyebilirmisiniz?

  2. habibedede dedi ki:

    komşu çiflik oyunun dan tembel komşularımı nasıl çikakara bilirim bilen varsa bana yaza bilirmi