Yarışma ve oyun incelemeleri, hileleri üstüne tecrübeler başlık

Yeni başlayanlar için Farmville VI

Ağaçlar: (tree)

Ağaçlar aynı hayvanlar gibidir. Ayrıca hayvanlar gibi tarlanın orasına burasına dağılmadan hep aynı yerde dururlar:) Satın alınırken çok fazla harcama yapılır ama hasatta toplanan meyveler çok fazla kazandırmaz. Ama diğer bitkilerden farklı olarak bir kere topladıktan sonra yeni bir işleme gerek duymadan kendi kendine büyümeye devam ederler.

Satın aldığın ya da hediye olarak gelen ağaçların bir çok tipi vardır. Bazı ağaçları sadece hediye (gift) yoluyla edinebilirsin. Tüm meyvelerin ayrı özellikleri ve büyüme zamanları vardır. Ağaçların avantajı belli bir biçme süresi olmamasıdır. Tarladaki ekinler gibi zamanında toplanmassa çürüme gibi bir durum söz konusu değildir.

Meyveyi ağaçta bırakmak tamamen senin tercihine kalmış bir durumdur. İleride paraya sıkışacağını düşünüyorsan, meyveleri toplamayabilirsin. Ayrıca ağaçları satmakta mümkündür. Çok fazla para getirmese de zor durumlarda kullanılabilir. Bir ağacı bir noktaya ektiğinde sonsuza kadar orada bulunmak zorunda değildir. Çiftliğinin içinde istediğin gibi taşıyabilirsin(move).

Ağaçtaki ürün toplama görevini tamamladıktan sonra istersen hiç ağaç yetiştirmeyebilirsin.

Dekorasyon:

Dekorasyon bölümü tam olarak kendini ifade etmeni sağlayan bir alandır. Benzersiz bir çiftlik yaratmak ve kişiliğini yansıtmak dekorasyon ile mümkündür. Bunlar günlük yaşamdaki çitleri boyamak, bahçeye bisiklet bırakmak gibidir. Satın aldığın her dekorasyon ürünü ile bir miktar tecribe puanı kazanmak mümkündür (xp).

Hayvan ve ağaçlarda olduğu gibi satış anında dekorasyon malzemeleri değerinin çok altına gitmektedir. Dekorasyon kısmı, ribbonlar için gerekli sayıyı topladıktan sonra daha çok eğlenceli olan bölümdür.

Binalar:

Başlangıç için bina yapmak az para ile zor olsa da eninde sonunda bir şeyler inşa etmek için uygun koşulları bulacaksın. 30 kadar değişik yapı çeşitlerinden istediklerini seçebilirsin. Binalar genellikle pahalı olur ama çok fazla tecrübe puanı (xp) kazandırır. Bu ilerledikçe seviye atlamak için kolay bir yoldur. Yapılar bir alet kulubesi ya da kuyu kadar basit olanlardan, villa gibi çok pahalı ve komplike yapılara kadar çok çeşitlidir.

Yoruma kapatılmış.