Hyundai Bayon Alınır Mı? Performansı Nasıl?

Hyundai Bayon alırken internette birden fazla yorum okudum. Günlerce haftalarca araştırma yaptım. Bir çok olumlu ve olumsuz yorumlar gördüm. En sonunda gidip kendim test sürüşü yaptım ve almaya karar verdim. 5 aydır kullanan birisi olarak ben fazlasıyla memnun kaldım.
Evet bazı noktalarda eksikleri, olumsuz durumları var. Fakat sonuçta performans arabası almadığımı biliyorum. İnternetteki olumsuz yorumların da çoğu zaten bu yöndeydi. Arabanın ani hızlanması olmadığı, rampalarda çok bağırdığı gibi yorumlardı. Yani doğrusu evet araba çok ani bir hızlanması yok. Ama öyle anlatıldığı gibi de yokuş çıkmaz, rampalarda bayılır durumlarına ben denk gelmedim. Devirini iyi ayarladığınızda, gayet stabil şekilde yokuş ve rampalarda yorulmadan, yığılmadan çıkabiliyor. Tabi rampalarda 160-170 km/h ile gitmek istiyorsanız, hyundai bayon almayın. Tabi bir de LPG taktırma olayı var. MPI motorlar bilindiği üzere LPG’ye en uyumlu motorlar olarak geçiyor. Fakat sonuç olarak LPG arabanın çekişinde ciddi farklar oluşturabiliyor. O nedenle ben LPG taktırmayı düşünmedim, düşünmüyorum. LPG taktırıldığında zaten bagaj kapasitesinde de bir düşme meydana gelecek. Benim bu arabayı alırken zaten ilk önceliğim bagaj hacmiydi. Evet çok büyük bir bagajı yok. Ama en azından i20 den Clio dan büyük bir bagajı var. Yani kısacası
çok yüksek performans, hız beklentiniz yoksa, ailecek kullanabilecek, bagaj hacmi de yeterli bir araç arıyorsanız, bayon işinizi görecektir. Görüntü olarak, konfor olarak ve donanım olarak fazlasıyla yeterli geliyor.

Yorum yapın