Xiaomi Telefon Donma Problemi

Xiaomi telefonlar piyasaya hızlı bir giriş yaptı ve piyasada kendine bir yer edindi.
Fakat benim de sık sık karşılaştığım ve ne yazık ki bir çözüm sunulamayan problemi mevcut.
Donma problemi. Xiaomi Redmi Note 10 Pro kullanıyorum ve günde en az 4-5 kez donuyor. Özellikle instagramda gezerken, video izlerken hatta oyun oynarken dahi donup kalıyor.
Yani kapatıp açmazsanız, 4-5 dk sonra kendine geliyor, sistem hatası veriyor. Bazen de geceleri kendi kendine donup kalıyor. Donduğu zaman ne alarm çalıyor, ne sizi arayan kişiler belli oluyor. Karşı taraf aradığında telefonunuz çalıyor gibi görünse de, size herhangi bir bildirim gelmiyor.
Hatta telefonu tekrar açtığınızda dahi görünmüyor. Daha ilginç olanı, bir telefon görüşmesi yaparken dahi telefon donabiliyor. Ve görüşme esnasında donduysa, son aradığınız kişileri de aslında hiç aramamış gibi görünüyorsunuz. Defalarca gerek servisle gerekse forumlarda görüştük fakat Donma Problemi için çözüm sunamadılar. Kaç kez güncelleme geldi, fayda etmedi. En son sıfırlayın dediler, hard reset attım sorun yine çözülmedi. Doğrusu çözüleceğine dair bir umudum da kalmadı. En kısa süre içerisinde Xiaomi telefondan kurtulmanın yollarına bakıyorum.

Yorum yapın